Võta ühendust

Tehnika omadused ja kirjeldus

Cultipack on ehitatud töötamiseks TUME 3 ja 4 m töölaiusega ketasseemenditega külvikutega – Nova Combi, Titan ning JC Star. Põhieesmärk – ühe töökäiguga valmistada põld külviks ette ja ka külvata.

Tume Cultipacki tööorganeiks on 40cm diameetriga säbrulised kettad, mis kinnituvad laiade C-piide abil seadme alusraamile. Alusraam võimaldab hüdrauliliselt muuta Cultipacki töösügavust kuni 10cm-ni.

Tavapärane tihendusrull on ainulaadse ehitusega – ta võimaldab kergelt ning ohutult pöörata ka tööasendis.

Cultipackiga saab töötada nii iseseisvalt koorelina kui ka koos külvikuga eelharijana. Kasutada saab nii külvil kõrde, künnile, eelnevalt randaalitud põllule või kamarasse.

Kerge raam ja tugev konstruktsioon koos Cultipacki suure funktsionaalsusega on võimaldanud seda kasutada nii eestööriistana põimagregaadi koosseisus suuremates taludes kui ka soolo-koorelina väikestel pindadel. Kui 4-meetrise põimagregaadi (külvik + randaal) käivitamiseks rasketel savimaadel vajatakse ca170…180hj traktorit, siis 3m põimagregaadiga kergematel muldadel saab hakkama ka ca 95 hj traktor.

Oluliseks eeliseks konkurentide ees on see, et Cultipacki ei pea põimagregaadi koosseisus rippes vedama – tihendusrull töötab ka transportratastena. Väga mugav on töösügavuse hüdrauliline muutmine ja sügavuse 2, 4, 6, 8 või 10 cm astmeline fikseerimine. Tugevast materjalist kettad on väikese läbimõõdu tõttu töövõimelised ka väiksema kiiruse juures. See on eriti tähtis külvikuga koostöötamisel.

Seade on läbinud ka tootearenduse:

  • raam on mitmest kohast tugevdatud
  • tihendusrulli rattalaagrid on nüüd määritavad
  • kettalaagrite liigsel määrimisel saab üleliigne määre välja voolata
  • kettalaagrite võllide mutrid on muudetud tugevamaks ja kinni liimitud

Tehnilised andmed

CultiPack3m4m
Töö-/transportlaius, cm300400
Kettaid (Ø 457 mm), tk (vasak/parem)10 / 1114 / 15
Tihendusrattad7,00 x 12 AS7,00 x 12 AS
Kaal, kg12701710
Hüdroühendused1 tk 2-poolne1 tk 2-poolne
Jõutarve, hj/Kw80/57100/75