Võta ühendust

Tehnika omadused ja kirjeldus

Usaldusväärseks ja kvaliteetseks viljakuivatuseks

Mepu uue ja praktilise M5-seeria projekteerimisel on panustatud töökindlusele ja kasutusmugavusele.

M5-seeria kuivatid põhinevad samal, end juba tõestanud tehnoloogial, mida kasutatakse Mepu võimsates šahtkuivatites. Kuivatis kasutatud täiustatud kuivatustehnoloogia tagab kvaliteetse tulemuse ning vilja kiire ja energiatõhusa kuivatamise.

Kuivati, ahju ja punkri paindlik paigutus

Uus M5-seeria mobiilsete kuivatite valik on universaalne terviklahendus kuivatist, ahjust ja vastuvõtust, mida saab paindlikult paigutada vastavalt kliendi vajadustele. M5-seeria mobiilsed kuivatid on projekteeritud ja valmistatud Soomes.

Laadige alla PDF-brošüür

Toote omadused

1. Põhjakoonus ja tigukonveier

Järskude külgedega ja siledapinnaline põhjakoonus tagab vilja langemise alumisele teole igas olukorras. Põhjakoonust on kerge puhastada suurte hooldusluukide (6tk) kaudu. 8’’ tigukonveier edastab vilja tõhusalt. Teo ja põhjaküna vahel on suur vahe, mis tagab vilja õrna edastamise. Põhjaküna on puhastamiseks kergesti avatav. Kiirlukustitega põhjaküna on saadaval lisavarustusena.

2. Etteandeseade

Pöörlevad, reguleeritava kiirusega etteanderullikud (15tk) tagavad vilja ühtlase ringlemise kõigis tingimustes. Avatavad põhjaluugid võimaldavad kuivatit mugavalt ja kiiresti puhastada. Õhukambritesse puhutud vili tagastatakse mõlemalt poolt etteandeseadmesse.

3. Õhukanalid

Õhukanalite sisepind on sile, et vili ei jääks seina külge kinni ja et tagatud oleks väike hooldusvajadus. Suured hooldusluugid võimaldavad seadet hõlpsalt hooldada.

4. Kuivatuskärjed

Koonuselised kuivatuskärje harjad tagavad õhu ja vilja tõhusa segunemise, mille abil saadakse ühtlane ja energiatõhus kuivatustulemus. Tänu siledatele sisepindadele püsivad kuivatuskärjed puhtad.

5. Viljapunker

Vastupidav ja sileda pinnaga viljapunker tagab vilja valgumise kuivatuskärgedesse ka märgades tingimustes.

6. Elevaator

Tõhus ja vaikne koppelevaator (80 või 100t / h) tagab kuivati kiire täitmise ja tühjendamise. Elevaatori ülaosas on 3-suunaline jaotur, mis võimaldab suunata vilja kuivatisse või sellest välja.

7. Laoturiga eelpuhasti

Laoturiga varustatud eelpuhasti laotab vilja ühtlaselt viljapunkris laiali ning puhastab vilja prahist ja tolmust.

8. Aksiaalventilaatorid

Aksiaalventilaatorid liigutavad õhku energiatõhusalt.

9. Raam

Kuivatusseadmed on paigaldatud terastaladest tugevale raamile. Selle tagamiseks tuleb kasutada standardvarustusse kuuluvaid tugijalgu. Eemaldatav veotiisel säästab ruumi.

10. Kütteseade

Tõhusad vaakumahjud tagavad energiatõhusa kuivatamise. Soovi korral saab tellida otsegaasipõletid.

11. Juhtimispaneel

Standardvarustuses on lihtne ja loogiline juhtimispaneel, mille abil on kuivatit lihtne kasutada.

Lisavarustusena on saadaval juhtimispaneelid laiendatud süsteemidele.

Lisavarustus

  • Lai valik vastuvõtukolusid
  • Otsegaasipõletid
  • Tsentrifugaalventilaatorid
  • Tolmuimurid elevaatorile ja tsentrifugaalventilaatoritele
  • Juhtimispaneelid laiendatud süsteemidele
  • Kiirlukustitega põhjaküna

Tehnilised andmed

MudelM5-38</M5-51M5-63M5-71M5-79
Seadme kõrgus A (m)7,28,710,211,212,2
Seadme laius C (m)3,64,14,14,14,1
Vilja mahutavus (m³)3850,663,371,178,9
Kuivatuskärje maht (m³)23,431,23946,854,6
Puhvriosa maht (m³)14,619,424,324,324,3
Elevaator (t / h)8080100100100
Elevaatori kõrgus (m)1213,5151617
Soovituslik ahi (kW)7507501 0001 0002 x 750
Voolutugevus kuivatamisel, standardvarustus (A)46,557,361,374,390,1

Vilja mahutavus on arvutatud nisu põhjal, mille niiskusesisaldus on 18%. Suure niiskusesisaldusega vilja kuivatamisel vili paisub ja mahtuvus väheneb. Väärtused on teoreetiliselt arvutatud ja võivad muutuda olenevalt kohalikest tingimustest ja vilja omadustest.